Медитація: пратьяхара, дхарана, дхьяна, самадхі

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Не всі мають однакові здібності до музики чи, наприклад, до малювання. Однак про те, що стосується медитації так сказати не можна, тут ми всі в однакових умовах. В медитації не потрібно напружуватися для того, щоб отримати результат, навпаки – щоб щось трапилося необхідно припинити будь-яку діяльність. Медитація трапляється тільки тоді, коли ми нічого не очікуємо. В медитації всі наші тіла: фізичне, емоційне, інтелект і ум припиняють свою активність.

Активність наших тіл, подібно до вітру, що створює хвилі на поверхні води, породжують хвилі на поверхні Чітти – на поверхні матерії нашої свідомості. Тільки тоді, коли хвилі повністю заспокоєні ми можемо бачити не тільки неспокійну поверхню води, але й дно водойми. Це дно є наша істина природа, адже ми не тіло, не емоції, не інтелект і не ум. Для справжньої медитації необхідно серйозно і глибоко розслабитися. Необхідно відпустити все те, що ми уявляємо про себе, все те, що не є ми. Медитація починається там, де припиняється активність і зусилля, проте це не слід плутати з лінню.

Як пломінь палає, бо вітер його не колише,
Так йоґин живе, увесь йозі себе присвятивши.
Де думка спокійна, впокорена вправою йоґи,
Там кожен живе, у собі прозріваючи Бога.
(Бгаґавад-ґіта, пісня 6, вірш 19-20)

Цінність медитації полягає не тільки в глибокому відпочинку, що виникає в наслідку припинення діяльності і зменшення температури життєвої активності, а і в отриманні тих коштовностей, котрі ми дістаємо з глибини нашої справжньої суті – коли хвилі щезають і ми бачимо дно, то це є можливим.

Коли медитація трапляється – приходить розуміння, приходить безмовне знання і ми, ніби ні звідки, починаємо знати те, що здається знали завжди. Але щоб це трапилося необхідно дозволити медитації прийти в наше життя, необхідно дозволити чомусь статися.

Медитація може мати практичне застосування і в повсякденному житті, адже ми всі маємо потребу і необхідність в хорошій пораді чи в керівництві нашого життя. За цим люди часто звертаються до астрологів, екстрасенсів, стають членами різних релігійних громад та бігають за тими, хто може вирішити їхні проблеми. В медитації немає двоякості, тому найкраща порада приходить тільки з середини, це тільки наше і тільки ми самі можемо вирішити наші поточні проблеми. В медитації ми отримуємо самого себе, і це є наш Гуру. Наш Гуру проходить з середини. А для цього треба дозволити медитації відбутися.

Прочитано 1958 разів
Йогі Іша

Моє тіло – будинок в якому живе мій ум. Мій ум – будинок в якому живе моя суть. Коли я дивлюся на зоряне небо, то наша планета здається крихітною комашкою в безмежних просторах Космосу. А коли дивлюся в середину себе, то Космос, ніби маленька рибина, що пірнула в океан, щезає у Великій Пустоті.

Все починається зараз

*

Все колись з чогось починається. А те, що необхідне на шляху, може прийти звідки завгодно і найголовніше – не пропустити ті чарівні миті, коли двері можливостей починають відкриватися.

 

ЛЮБОВ – ДВЕРІ У БЕЗСМЕРТЯ

Любов – це найкоротший шлях на якому немає втрат і поразок. Любов здатна на неймовірні речі, що недосяжні навіть для сильних.

 

ЧАС Є ПРИЧИНОЮ ВСІХ ЗМІН

Можна використовувати час для змін, а не змінюватись з часом. Час може як знецінити щось, так і навпаки. Якщо є намір, то час – це можливість. 

 

НЕПОХИТНИЙ НАМІР І САНКАЛЬПА

Найголовніше, те чим володіє йогин – це непохитний намір та санкальпа. Маючи санальпу йогин творить й реалізовує усі свої справи.