Глава 30. Розум і Кундаліні

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Життя - це гонка, в якій кожен хоче стати переможцем. На стиль життя впливає система освіти: вона змінює його точно так само, як і захоплення спортом, танцями, музикою та співом впливає на формування вашої особистості. І тепер просто уявіть, що відбудеться, коли пробудиться Кундаліні – який ефект справить вона?

Якщо щось відбувається в розумі чи з розумом, то звична поведінка людини змінюється. Тіло розуму дуже ніжне та чутливе. Воно дуже вразливе до впливу різних інтоксикацій, таких як канабіс, конопля, ганджа, марихуана, чарас, абак, різного роду таблетки та рідини. Все це змінює не тільки поведінку людей, але і їхній характер. Сп’яніння сильно впливає на особистість, бо тіло розуму дуже ніжне. У випадку ж, коли пробуджується Кундаліні, в поведінці людини відбуваються величезні зміни – його стиль життя повністю перетворюється.

Пробуджуючи Кундаліні, людина п’яніє нею, і таке сп’яніння не йде ні в яке порівняння з будь-якою інтоксикацією матеріального світу. Закоханість між чоловіком та жінкою – ніщо перед таким пробудженням. Коли Кундаліні прокладає свій шлях вгору, людина вже не може залишитися звичайною: вона починає усвідомлювати, що перебуває в глибоких відносинах зі всім світом відразу. Коли вона піднімається від чакри до чакри, відбувається подорож різними локами Всесвіту.

Чакра – це не просто маячок. Чакра приховує в собі таємниці багатьох лок. В її тілі в тонкій та найтоншій формах існує цілий світ. Він представлений як в чоловікові, так і в жінці. Серце та розум жінки дуже ніжні, а їхня вразливість набагато сильніша, тому, якщо вони захочуть, то можуть з легкістю досягнути успіху.

Це світ тонкого тіла. Його п'ять органів відчуттів не фізичні, але тонші та набагато потужніші. Всередині вони застосовують форму енергій, таких же тонких. За допомогою п’яти зовнішніх та п’яти внутрішніх відчуттів живе фізичне тіло. Всередині нього знаходиться розум, завдяки якому працюють органи.

Манас – причина розрізнення та розділення. Ми як раз про нього говоримо. В ньому все існує в тонкій формі та пов’язане з тонким світом. Кундаліні також об’єкт (предмет) тонкого світу. Якщо зовнішня активність тонкого тіла розвертається в бік внутрішнього, тоді грубе тіло стає нерухомим та занурюється в самадхі. Все це – справа йогів. Йоги високого рівня приводять тіло в стан самадхі, а потім завдяки своєму тонкому тілу подорожують в тонкому світі. Все залежить від бажання та наміру йогів.

Ви бачили, як в небі ширяють повітряні змії. Змій прив’язаний до волосіння, інший кінець якого з’єднаний з котушкою. Якщо волосінь розпустити, то змій підніметься вище, а якщо знову намотати на котушку, тоді він повертається на вихідну позицію. Точно так само йоги повертаються у своє тіло. Це йогівський намір. Нитка – це життя, прана. Сердечний центр діє подібно котушці. Вітер удани залишається зв’язаним з життям матеріального світу за межами тонкого тіла. Через це життєва та наукова діяльність людини активно пов’язана з тілом розуму. Тобто в тонкому тілі з’єднується прана, манас і віджняна (життя, розум та знання).

Пранамая коша, маномая коша та віджнянамая коша складають тонке тіло, в якому також існує вісімнадцять природних елементів, про які я згадував раніше.

Досконалі йоги досвідчені в самадхі. Перебуваючи в різних його станах, вони здатні подорожувати тонким світом в тонкому тілі.

Завдяки тонкому тілу в чітті відбувається зберігання самскар народження, терміну життя і чуттєвих бажань. Переродження схоже на повітряного змія, в якого нитка відірвалася з однієї котушки, після чого її прив’язали до іншої. Так змій зв’язується з новою котушкою (яка його веде). Смерть – це щось подібне. Коли життєва нитка зривається з котушки серця, тоді, відлітаючи далі, змій досягає лону, в якому ловиться тонким тілом заради майбутньої карми чи дій. Створення долі самскар здійснюється четвертим за допомогою своїх же енергій.

Справжнє пробудження Кундаліні відбувається в тілі розуму. Це неможливо довести просто словами чи переживаннями. Існує так багато духовних (психічних) вчителів, які обманюють таким чином людей. Дія Кундаліні поширюється і на матеріальний світ. Будь-яка активність тонкого тіла відображається на фізичному. Вся внутрішня активність тіла виробляє ефект також назовні.

Ви бачили десятки тисяч людей, які страждають від хвороб фізичного тіла. Будь-яка хвороба спочатку зароджується у внутрішньому світі. Всяка зовнішня життєдіяльність тіла пов’язана з внутрішньою сутністю. Життєвий потік фізичного тіла також прив’язаний до внутрішньої складової. Кундаліні – це її силовий центр. Неможливо, щоб вона пробудилася і це не ніяк не вплинуло на особистість. Це не може бути тільки предметом внутрішнього світу. Що б не відбувалося у внутрішньому світі, ефект відразу ж видно зовні. Це впливає як на природу людини, так і на поведінку.

Те, як людина себе веде, є лакмусовим папірцем, розпізнавальним інструментом. Зовнішня поведінка відображає те, що відбувається у внутрішньому світі. Якщо у вас піднялася Кундаліні, ви зазнали переживання, але воно не здобуло впливу на вашу особистість, отже підняття ніякого і не відбулося. Це ваше невірне тлумачення тіла розуму, надумане переживання психічного стану.

При її дії змінюється сам потік життя. Коли щось практикується, то щось відбувається. Якби Кундаліні піднялася, ви б не змогли жити як звичайний домохазяїн. Коли піднімається Кундаліні, ви вже не можете приймати ніяких інших п’янких речовин, а тенденція робити погане іншим повністю знищиться. Ви навіть подумати про це не в стані. Подібне мислення може бути до пробудження Кундаліні. Але в той момент, коли вона піднімається, всі ваші думки виявляються за межами Всесвіту, так що не можете думати більше ні про що інше.

Просто уявіть приклад. Коли ви блукаєте дорогою туди-сюди і часто запитуєте про неї інших не дивлячись на те, що очі розплющені, що це означає? Це означає, що очі все-таки ще не розплющені. Точно так само те, як ви поводитеся в житті, зажди свідчить про ваш стан.

Страх життя, боязнь світу, побоювання, що можна впасти чи потонути, боязнь подорожувати – все це показує, що ваша Кундаліні не піднімається. Ви перебуваєте у безладі своїх думок. Занурені в сліпу віру вчителям, які дали духовні настанови. В такому випадку слід викинути все думання (вічари). Будьте впевнені, що підняття Кундаліні несе тотальні зміни, велику спокуту (покаяння)!

Всі ознаки пробудження описані та підтверджені. Можливо вони мають психічний характер, але вони несуть зміни стану розуму. Якщо щось з перерахованого (в писаннях) відбувається з вами, тоді ви можете рухатися далі. (Але не обманюйте!). Наявність брехні в житті ніколи не дозволить просунутися вперед, бо Істина забуде про ваші двері. Коли багато фальші, тоді тамас бере гору над раджасом. Коли ж в житті переважає Істина та пробудження, то раджас переважає саттва.

В тілі розуму, який занурений у мрії та фантазії, тамас переважає раджас. Але в їхній поведінці практично не буде ніяких змін, а життя так і залишиться подібним спектаклю. Але коли тіло розуму прокладає шлях в самадхі, саттва починає переважати над раджасом. Так у внутрішній подорожі проявляється тонкість.

Таким чином я кажу вам, що те четверте тіло, до якого ми звертаємося, розвивається зовсім в декількох випадках. Якщо воно розвинене повністю, то людина стає вільною від сіддх. Наше прекрасне розвинене тіло залишається за межами чудес цього світу. Багато людей зупинилися на сходинці четвертого тіла. Вони здійснили багато духовних подвигів, але так і не дозріли (недорозвинулися). Вони залишилися прив’язаними до фізичного стану, і відчуття переваги (чи досконалості) спіймали їх. Багато святих та садхаків практикували йогу, дхьяну, тапас і дхарму. Вони вчилися гіпнозу за допомогою концентрації, застосовуючи його в тантрі, тратаці та інших подібних речах, але, не досягнувши своєї цілі, загубилися в містичних чеснотах.  Вони стали чудесними магами. Обитель четвертого тіла – це місце сіддх, дім чудес і кіно. Люди просто не здатні йти далі. Заради цього вони матеріалізують вібхуті (священний попіл). На їхнє сплутане волосся ллється молоко, а самі вони стали фальшивими богами, одягнувши наряд втілень.

Через недорозвинене четверте тіло ці люди невірно підняли Кундаліні (фальшиво). Мрії про подвижництво направили їх до (пошуку) самадхі, а розуми занурилися в чарівність вічар. Буває так, що людині виповнилося тільки чотирнадцять років, але видно, що його інтелект знаходиться на набагато вищій сходинці. Таке чудо може бути через вплив якоїсь високорозвиненої істоти. Подібне інколи трапляється у школах та коледжах.

Сьогодні нам добре відомо про час сонячних та місячних затемнень. Астрологічні писання та комп’ютери спростили цю задачу. Але тисячу років тому, якби хтось передбачив настання сонячного чи місячного затемнення – це було б найдивовижнішою річчю, чудом. Таку б людину дуже сильно поважали. Але це ж просто математика. І зараз така робота проробляється машинами.

В наш час, щоб впливати на інших, викликати в них священний трепет, люди показують чудеса. Хтось перетворює прикраси в золу, хтось виймає з рота годинник. Один сипле вібхуті прямо з рук, тоді як інший матеріалізує статуетки. Хтось дістає цукерки з кошика. Все це предмет четвертого тіла і не під силу звичайній людині – ось чому здається, що це дуже важливо. Просто ви всі зараз знаходитеся на рівні третього тіла.

В наші дні, за допомогою вправ, дітей з другого тіла відразу приводять до стану четвертого чи третього. Це розвивається завдяки практиці чи роблячи упор на розкриття їхніх екстрасенсорних відчуттів. Можна виявити багато подібних дітей, хто у віці чотирьох-п’яти чи семи років дуже розсудливо міркує про Бхагавату Катху. Але через подібний розвиток їхнє емоційне тіло залишається подавленим, тобто в майбутньому вони так і залишаться на тій сходинці, тобто не повноцінно розвиненими.

Теж саме відбувається і з четвертим тілом. Сьогодні прийшло багато Саї Бабів чи Саї Натхів (мудреців Саї чи вчителів Саї), які оголошують себе втіленням Саї. Хтось оголосив себе втіленням Калки. Вони можуть творити вібхуті зі своїх рук. Подібне буде продовжуватися, поки знання про тіла не буде викладатися відкрито. Хтось так і буде отримувати з цього користь.

Для розвитку четвертого тіла необхідно двадцять вісім років. Якщо захоче, людина може залишатися в ньому і до п’ятдесяти, і до сімдесяти років. Ви напевно бачили восьмидесяти-дев’яносторічних, які перебувають в четвертому тілі. Їхній розум, відчуття та емоції так і не розвинулися. Їхнє тіло не в стані дозволити їм увійти в п’яте тіло. Вони не пізнали духовне тіло і на їхній погляд, це не так вже і необхідно, бо їхнє життя все одно погасне. Тобто (вони самі вважають, що) вся їхня божественність і ланцюг перевтілень відімре, а вони погаснуть.

Попереднє < Зміст > Читати далі

Прочитано 770 разів
Амріта

Амріта (Олександра Куліш) – письменник, перекладач, видавець, засновник та головний редактор порталу Мистецькі грані. Учениця Махайогі Пайлота Бабаджі (Шрі Сомнатх Гірі).

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Все починається зараз

*

Все колись з чогось починається. А те, що необхідне на шляху, може прийти звідки завгодно і найголовніше – не пропустити ті чарівні миті, коли двері можливостей починають відкриватися.

 

ЛЮБОВ – ДВЕРІ У БЕЗСМЕРТЯ

Любов – це найкоротший шлях на якому немає втрат і поразок. Любов здатна на неймовірні речі, що недосяжні навіть для сильних.

 

ЧАС Є ПРИЧИНОЮ ВСІХ ЗМІН

Можна використовувати час для змін, а не змінюватись з часом. Час може як знецінити щось, так і навпаки. Якщо є намір, то час – це можливість. 

 

НЕПОХИТНИЙ НАМІР І САНКАЛЬПА

Найголовніше, те чим володіє йогин – це непохитний намір та санкальпа. Маючи санальпу йогин творить й реалізовує усі свої справи.