Глава 28. Тіло розуму

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Для того, щоб навчитися відокремлювати свої тіла, почніть шлях свідомо. Ваше тіло складається з семи тіл. Так утворюється індивідуальність. Вивчіть не тільки фізичне тіло, але відправтеся далі, до самої суті вашої індивідуальності.

Найзовнішніше з семи тіл, перше, називається грубим (стхула деха). Воно також відоме, як матеріальне чи фізичне тіло. За ним знаходиться тонкий світ і фізичне тіло від нього залежить. Друге тіло називається тонким (сукшма деха). Це ефірне тіло чи по-іншому «небесне».

За тонким знаходиться третє тіло: це схоже на те, як нарівні з бхуталою та суталою (землею та небесами) існує патала (підземний світ). Це ж називають як бхур, бхувах, свах. Це тонке тіло йменується астральним чи каузальним. Після астрального слідує четверте тіло.

Четверте тіло – це тіло психічного розуму, «манаса деха». Після усвідомлення перших чотирьох тіл слідує п'яте — духовне тіло чи тіло душі, тобто «атміка деха».

Після духовного наступним іде тіло Брахмана (Бога, буття) чи космічне тіло. За космічним тілом слідує сьоме – безтілесне, тобто тіло звільнення, «мукта деха». Його також називають тілом нірвани. Це останнє з тіл.

Будьте уважні! Постарайтеся зрозуміти. Я розповім вам про основи цих семи тіл і про те, як бхутала (земний план) з’єднується зі всім Всесвітом. Якщо ви зможете всі їх усвідомити, тоді я познайомлю вас з матір'ю Джагадамбою, прокладу шлях до Кундаліні.

Зовнішнє тіло покриває всі решта. В будові тіла знайшов відображення Всесвіт. Ваше тіло не таке просте. Це рідкісне діяння Параматми. Це безцінний дар Землі. Йому немає ціни.

Наше тіло містить в собі бхур – грубе тіло, бхувах – тонке тіло, свах – каузальне чи астральне тіло, махар – велике тіло наміру, джнана – тіло знання та мудрості, тапар – тіло світла, і сьоме – сатья – тіло істини. В них зібраний увесь Всесвіт. Всякий рух, чи то на Землі, чи у Всесвіті, представлений в тілі. Для створення цього тіла мая працює в повній гармонії з вищим буттям, якому прийшлося сховатися у храмі, яким є тіло. Вона знає, що якось людський розум відправиться на пошуки. Він буде шукати скрізь і якось загляне і в цей храм. Ось чому цей храм сконструйований з сімома дверима та потаємними кімнатами. Вона залишила в ньому дев'ять воріт і йогу. Тому, хто спробує через них пройти, прийдеться пробратися через сім світів (лок). В тілі є дев'ять воріт, за якими – сім земель, сім світів та сім морів. В них, подібно венам в тілі, протікають мільйони рік, серед яких є одна головна – Маханаді.

Ви будете вражені, на досвіді дізнавшись про оболонки, які існують крім фізичного тіла. На створення кожної з них йде по сім років. Сім тіл поділені на п’ять оболонок – кош, які містять в собі три головні тіла. В аннамаї коші знаходяться тонкі тіла. Каузальне тіло відноситься до карана шаріри чи інакше віджнянамаї коші. За ним слідує тіло душі. Але зараз я збираюся вам розповісти трішки про інше.

Це життя – дуже рідкісний дар. Зрозумівши це, ви можете уявити наскільки великий Творець. Але більшість людей знаходяться в невіданні і тому розтрачують свої життя даремно. На розвиток тільки одного фізичного тіла витрачається сім років. Решта тонких тіл знаходяться в зародковому стані. Вони можуть розвиватися в повноцінні тіла, але в перші сім років це поки недоступно.

Згадайте себе в дитинстві. Ким ви були та що робили. Семилітній період дитинства був часом наслідування. Що б ми не робили в ту пору, все було наслідуванням. То було життя копіювання. Тоді у нас ще не було ума, мислення чи статевого потягу. В перші сім років розвивається тільки фізичне тіло.

Деякі люди так і залишаються тільки у фізичному тілі. Вони поводяться ніби тварини, і в них не розвинений розум, ум, мислення і воля. Сьогоднішній світ достатньо розвинувся, пішовши далеко вперед. Люди намагаються дізнатися про все як можна більше. Бажання перевершили всякі розумні границі. Але без грубого тіла неможливо ні насолоджуватися, ні позбутися від страждань. Це тіло – посередник світу дій. Подорожуючи у світі, воно стає індивідуальністю. Поки росте перше тіло, друге тіло не розвивається. Тільки після того, як за перші сім років розвивається фізичне тіло, з'являється семилітній простір для розвитку емоційного світу.

Це також називається небесним чи ефірним тілом. В другу «семилітку» дозрівають статеві органи. Це період дорослішання людини. Час її самовизначення. Росте тіло базових емоцій. Для повного його розвитку необхідний період в сім років, тобто до чотирнадцяти. Це ворота в юність, улюблені двері тіла насолод. Дозрівають статеві органи. Любов запрошує до насолоди. У статевих органів свої цілі. Потяг починає переважати над всіма рештою бажаннями.

Якщо хтось буксує на цій сходинці, то він і залишається шукачем насолод. Тобто залишається в емоційному тілі. Такі люди також ідуть шляхом розвитку, але не можуть піднятися над бажаннями насолоди. Їхня самосвідомість зупиняється на рівні чотирнадцяти років. Я бачив так багато юнаків та дівчат, хто веде лише життя пошуку задоволень. Якщо вони хочуть кимось стати, то їм не дозволять їхні слабкості. Їхній ум не розвивається, а розум увесь час кудись веде. Вони залишаються на тій сходинці, де переважає тільки насолода та страждання.

Після порогу в чотирнадцять років починає розвиватися третє тіло. Це тонке, астральне тіло. Це поле битви прани, манаса та джняни (енергії, розуму та знання). Шлях його розвитку триває з п'ятнадцяти до двадцяти одного року. Тут розгорається полум’я ума та логічних доведень. Це перехідна точка від зовнішнього до внутрішнього пізнання. Це центр науки мислення. В цей час розвивається тіло досвіду, яке знаходиться за межами емоцій; формується наука та прикладне знання. Але це тіло приходить до людини з самскарами (звичними тенденціями) мільйонів вже прожитих років. На цьому етапі починає діяти прарабдха (доля) і пам'ять численних минулих народжень.

(Ще раз повторимо.) Ніякий суд у світі не наказує хлопчиків та дівчаток молодших семи років, бо до того часу у них немає нічого, крім тіла. Людина навчилася керувати тільки фізичним тілом. Її називають дитиною. Вона не несе відповідальності за свої дії. Її поведінка нагадує тварину, бо вона тільки наслідує інших. Навіть якщо вона здійснює злочин, швидше всього вона просто скопіювала його.

Сучасні невинні хлопчики та дівчатка просто добре копіюють і здійснюють злочини так, як показують по телевізору. Телебачення стало їхньою освітою та предметом наслідування. Кожен з батьків повинен приділити цьому увагу. Особливо це стосується матерів, бо створення людини починається з черева матері. Все, що вона в цей час робить – які книги читає, що за фільми чи телепередачі дивиться – все відобразиться на її дитині. Вона все запам’ятає. Вона може скопіювати щось з цього, що зробить її злочинцем.

Перші сім років батькам слід уважно приглядати за дитиною: показуйте їй те, що зробить її великою, що може стати ціллю її життя та вибудує її долю.

Наступного періоду – з семи до чотирнадцяти років, – що б не відбувалося, підліток сам несе відповідальність за це. В той час розвиваються емоції. Покращуються тактильні відчуття. Усвідомлюється важливість хвилювання. Цей час є мостом в майбутнє життя. Молодий пагін готується стати деревом. В цей період батькам варто уважно слідкувати за підлітком. Бо в цей час, крім фізичного, всі решта тіл знаходяться в зародковому стані. І їхній розвиток може піти по-іншому. Якщо в той час щось відбувається, це залишає глибокий відбиток. Наприклад, хтось з жадаючих дорослих може використати підлітка, який розвивається. Відомо, що якщо нехороша людина спокушає до сексу дитину, то в останньої залишається травма на все життя.

Після чотирнадцяти років починає розвиватися третє тіло. Тут зароджується древо свідомості. Розвивається логіка та розум. Все, що було отримано в житті до цього періоду, було часом дозрівання юності. Це було зроблено природою і результат очевидний. Все було правильно та природно. Спочатку природа створює тіло зі всіма його якостями. В такому розвитку природа грає першочергову роль.

Немає ні єдиного шансу стати людиною, поки розвивається перше тіло, як немає такого шансу під час розвитку другого тіла.

Але цей час стає основою самоідентифікації людини на шляху її становлення. Відбувається розвиток всіх польових структур. В такий період ви можете культивувати щось самі, чи можете залишити все на волю світу. В такій подорожі природа світу зливається з вами. Створення поля діяльності, тіла завершене. Під час його творення маленька безтурботність батьків може стати причиною слабкої будови тіл синів та дочок на все їхнє життя.

Третє тіло – це тіло міркувань, логіки та інтелекту. Третє тіло – це наука про прану. Вона може йти всередину чи у напрямку світу. На цій сходинці починають діяти звички. Може прийти прарабдха – доля від минулих життів. Активуються вічари (мислеформи), починаючи працювати в повну силу. Логіка набуває вигляду розуміння. Его росте і ахамкара (відчуття «Я») творить свою індивідуальність. Розум розвинутий повністю. Це період дозрівання плодів нашої системи освіти, культури, цивілізації і решти, чому нас вчили з дитинства. Через це у всіх країнах світу дозволено починати голосувати в період з 18-ти по 21 рік

Розуміння світу більшості хлопчиків та дівчаток формується в ранньому віці, інколи пізніше. Більшість дівчаток досягає зрілості до 13-14 років, але в країнах, подібних Америці та Англії – до 11. Причиною є швидкість розвитку розуму. Природа задумала так, щоб деякі речі розвивалися до 13-14 років, але наука та суспільство підштовхує до того, щоб це відбувалося раніше. В результаті в більшості випадків розвиток зупиняється після семи років. У когось він зупиняється в чотирнадцять, а у багатьох – у двадцять один. В наш час все менше людей стають інтелігентами, філософами чи вченими. Інші речі залишаються незачепленими. Той, хто зупинився на якійсь сходинці, продовжує стояти на ній до кінця життя. Природа забирає від нього свої руки. У людей, які зупинилися на стадії третього тіла, розум повністю не розвивається.

Розум – це четверте тіло. Це манаса шаріра (оболонка розуму) чи психічне тіло. Це дивовижне тіло, світ досвіду. Уявіть, що людині хочеться насолоджуватися математикою, але якщо його інтелект не розвинутий, як тоді він відчує таке задоволення? Розвиток інтелекту дозволяє отримувати радість від занять наукою. Тіло розуму дозволяє досягнути переваги в будь-якій області і повною мірою насолоджуватися знанням. Це можуть бути математики, письменники, гітаристи, музиканти чи вчені подібні Ейнштейну. Тепер ви, мабудь, розумієте, як розвиваються ці три тіла.

Якщо ви досі не зрозуміли, тоді я поясню більше. Поки ви повністю не розберетеся в цих трьох тілах, далі продовжувати марно: ви нічого не зрозумієте. Пробудити енергію стане дуже важкою задачею. Адже Кундаліні очікує всіх у вигляді Махамаї.

Перш за все розберіться зі створеною нею ілюзією. За допомогою її тіло розвивається в цілісне дерево. І воно приносить плоди. У кожного з тіл є своє его, своє самовизначення та своє призначення. Кожне тіло знаходиться у своєму вимірі. Ця конструкція багатовимірна. Після розвитку чергового тіла відкривається багато нових можливостей. Якщо ви уважно вивчите характери оточуючих вас людей, це стане ясно. Щоб я вам не казав зараз – все це просто визначення, слова. Але те, що відбувається на практиці – це природно, адже кожна людина при зустрічі залишає у вас свій відбиток.

Зрозумівши це, відправляйтеся далі. Адже багато особливих якостей доступні кожному з вас. Але зараз ви стоїте на місці. Енергія почне підніматися тільки коли ви підете вперед і звільните себе та свої тіла від всіх умовностей.

Багато з вас хочуть смачно поїсти. Обід приносить насолоду, і здається, що їжа та напої і є істина життя. Це означає, що емоційне тіло недорозвинуте, тобто воно не діє на ваше життя. Ви зупинилися на рівні семи років. Ваша дхарма-карма та культура полягає тільки в їжі та напоях. Ціль вашого життя – це смак для язика і нічого більше. Якщо це так, тоді докладіть зусилля для розвитку своєї бхавани, чутливості. Для цього є всі можливості.

Тепер погляньте на людей, які люблять насолоди та секс. Їхній розвиток зупинився на другому тілі. Вони живуть в сексуальному центрі. Подивіться на їхні ліжка, кімнати, будинки, манеру говорити, на їхню поезію, музику, фільми, хобі, картини, машини та інше – все в тій чи іншій формі несе в собі жагу сексу.

Такі люди зупинилися на другому тілі і їм слід просуватися далі, до третього, інакше вони такими і помруть. Тобто вони відкладуть своє становлення людиною, бо рівень другого тіла – це рівень тварин.

Сьогодні ваші погляди повернуті в бік культури та цивілізації, яка наповнена міркуваннями та логічними доведеннями. Ви напевно помічали, що якщо в такому суспільстві стають впливовими людьми, які мають найбільш розвинуте те чи інше своє тіло, то це відображається в культурі всієї країни.

Люди тої цивілізації, в якій переважає сила інтелектуального мислення, зупинилися в третьому тілі. Третє тіло приносить радикальні зміни. Ті, хто знаходиться під впливом цього тіла, збагачують культуру, і такий час дуже важливий в потоці соціального життя.

Можна поглянути на той час, коли в Біхарі народився Будда та Махавіра – чим тоді був Біхар? Це був світовий центр освіти та культури і на його землях жило багато людей з розвинутими третіми тілами. Коли на землі Бхарати (Індії) ступив Шанкарачар’я, тут відбулося так багато радикальних змін. З ним відправилися мільйони людей, які розвинули своє третє тіло. В той час виділялися такі люди, як Рамануджачар’я, Баллавачар’я, Німбакачар’я, Горакхнатх, Кабір, Туласі, Нанак. Те ж саме можна помітити в тих країнах і в той час, коли там були Мойсей, Ісус, Мухаммед, Сократ, Платон, Конфуцій, Лао-цзи. Погляньте на Унану чи Давню Грецію часів Сократа та Платона. Погляньте на стан Китаю під час Конфуція та Лао-цзи. Якщо ви подивитеся, які люди світу впливають на культуру, то виявите, що всі вони мали розвинуте третє тіло.

Інколи хтось приходив з ознаками досконалості з народження, у таких людей неможливо прослідкувати швидкість розвитку їхніх тіл.

Тепер ви напевно зрозуміли, що потоки суспільного життя дуже тісно пов’язані з діяльністю трьох тіл.

А тепер давайте відправмося до четвертого тіла. Воно дуже важливе. Досі ми спостерігали тільки ті риси людини, які розвиваються разом з ростом тіла. Але тепер перед нами тіло розуму. Коли людина починає дружити зі своїм розумом, вона пізнає свою власну форму.

Неможливо стати людиною, якщо немає манасу (розуму). Дане тіло важливіше та величніше, але водночас наповнене небезпеками. Цей розум може зробити з людини бога, а може божевільного. Ставши додатковим органом, розум веде свою гру чудово. Він пов'язаний з гіпнозом. Телепатія – це мистецтво. Чорна магія та інше – все це психічний світ розуму.

Манас – господар психічного світу. Він розуміє наміри інших людей та читає чужі думки. Він може переміщуватися в будь-яке місце та повернутися без будь-якого посередництва, часових витрат, без оболонки та без опору. Може зустрітися з ким завгодно. Немає нічого, щоб його зв’язувало чи обмежувало. Час не може його зупинити, і він може виражати свої думки без слів. Він легко проникає в кого завгодно і може перетворити Сатьянараяну в Сатья Саї. З будь-якого хлопчика він може створити Хедіакхана Бабу. Будь-яку дівчинку може перетворити в матір Сантоші. Це психічний розум. Він може зробити так, щоб жінка говорила як чоловік та навпаки. Він може молитися кому завгодно і може змусити їх говорити мовою привидів. Він може проникнути в будь-яке тіло і створити з нього бога чи богиню, а когось може зробити калікою.

Це четверте тіло – тіло розуму, психічне тіло, яке наділене психічною міццю. До цього були фізичне тіло, тіло насолод та астральне. А це – психічне, тіло розуму. Воно здатне проникнути в кого завгодно, зачарувати його і стати його насінням, його життям. Знаходячись всередині фізичного тіла, воно водночас може бути ззовні. Воно може подорожувати поза тілом. Може відокремлюватися від будь-якого тіла і поставати в інших формах з повним набором відчуттів.

У тіла розуму величезні можливості, але вони не розвинені. Це психічний розум. Він вибудовує ілюзорний світ над істиною. В ньому приховуються численні можливості. Це тіло багатомірного розуму.  В ньому так багато можливостей. Але в їхньому використанні прихована велика небезпека. І велика ймовірність заплутатися в ілюзії. Тут все діє на тонкому плані. Його активність проявляється в тонкому світі. Хоча розум і є тілом, він не має тіла. Це тонке тіло, у якого немає границь. Його оманливість також тонка. На цьому шляху до потоншення, матерія, стаючи все тоншою, може одночасно стати більш ілюзорною та оманливою.

Навіть якщо звичайна людина вийде зі свого тіла, вона не зможе залишитися в такому стані надовго. Не завжди це правда, інколи це вигадка чи сон – що завгодно. І не треба нікому нічого доводити – це не їхня справа. Важлива лише внутрішня суть. Але існує багато пасток. І набагато більше там уявних пасток, ніж їх є насправді. Це розум розставляє пастки.

Світ цього тіла простягається від самої душі. Це суб’єктивне проявлення душі.

Тоді як згаданий раніше світ об’єктивний і прив’язаний до матерії. Наприклад, якщо я візьму в руку щось матеріальне, всі це побачать. І я, і ви можемо це бачити очима – ось проста істина. Бачення – це істина і це причина розуміння. Це звичайна реальність. Ми всі розділяємо те, що можна побачити, дізнатися та спробувати.

Але коли постає питання про світ моїх думок, таке стає неможливим. Ви не можете поділяти думки іншої людини. Мислення починається зі свого власного світу, а де починається суб’єктивний світ, там починаються і небезпеки. Тому по той бік істини руйнуються всі принципи матеріального світу. І в результаті з четвертого тіла починаються небезпеки. З психічного тіла починається світ обману. До цього будь-який обман може бути виявлений, спійманий і зв’язаний, а правда – перевірена. Але основи світу четвертого тіла не є предметом звичайного світу. Це дещо незвичне. Це цілком суб’єктивний світ.

Те, що відбувається в четвертому тілі, ніяк не перевірити. Людина може не знати про це. Таким чином, в цьому тілі дуже багато всього, і в ньому також може приховуватися багато небезпек. Воно сміється над собою і над іншими. Воно не знає ні про які грубі речі через те, що воно тонке. Щоб там не відбувалося, це настільки тонке та особисте, що людина не може це перевірити. Психічне тіло не піклується про себе. Не дивлячись на те, що процеси, які відбуваються в ньому, найчастіше можуть здаватися уявними, проте вони дійсні.

Які б не проявлялися досконалості (сіддхі) у світі чи в тілі, все це дари четвертого тіла. Ось чому йоги завжди попереджають проти слідування шляхом сіддх. Писання та йоги високого рівня радять уникати впливу та плодів четвертого тіла, бо від них складно звільнитися. Після проникнення в це тіло, відкриваються лотки з досконалостями, але також проявляється багато шансів збитися зі шляху.

Ми говоримо про те, як перевершити досконалості. Про те, щоб залишатися на рівні сіддх (містиків), не може бути й мови. Це все світ розуму, світ психічного. І дуже мало вибираються з нього, оскільки він закручує все у вир обману та правди. Адже з отриманням сіддх з'являється багато манливих можливостей.

Четверте тіло – це перешкода для духовного росту. Воно не дозволяє просунутися вперед, бо всі райські насолоди світу, такі як закоханість (моха), ілюзія (мая), багатство (артха), дівчата (кама) та казкові світи – все це дари четвертого тіла. Досконалості, мрії та принади – точка зупинки більшості святих. Більшість подвижників потрапляють під дію сіддх і тому є багато прикладів. Самоусвідомлення чекає їх, але вони потрапили в паску психічного тіла. Вони не в стані ні покинути його, ні, вийшовши з нього, направитися до душі. Вони загубилися в оманливому его, стали фальшивим втіленням думки. Вони залишилися в тілі розуму, віддалившись від усвідомлення своєї суті.

Оголошуючи себе аватарами (великими втіленнями), більшість садху залишаються в домі свого четвертого, психічного тіла. Інкарнації Каліюги, святих і садху, богів та богинь – всі вони залишаються під впливом психічного тіла. Вони самі знають, що вони не аватари, що помиляються, але дія четвертого тіла змушує їх вірити в те, що брехня – це істина, і вести таке фальшиве життя. Тіло їхньої душі тягне їх вгору, але психічне, навпаки, примушує залишатися у своїх межах. Це приводить їх до роздвоєння особистості. Одна особистість повністю вигадана та фальшива, інша – істина, яка бажає та намагається вирватися на волю.

Що б не відбувалося, все залежить від дій. Це не думка, не уява і не сон. Це основи четвертого тіла. А воно хоче жити по-своєму, залишивши все решта збоку. Воно впіймане в пастку ілюзії, мрій та ланцюга думок. Завернуте в покривало брехливої індивідуальності. Роблячи так, людина починає так само розуміти і цим же стає. Хоча вона боїться, що насправді не така, але вибратися назовні не вистачає сил.

Це неймовірний світ розуму. Я викладу деякі настанови з приводу розуму перед тими, хто занурився у світ, зв’язаний його путами. Сила манасу четвертого тіла також зв’язана трьома тілами ззовні, а вони функціонують під його покровом. У фізичного тіла немає сил створювати насіння. Друге тіло – тіло бхави (умонастрою), воно тонке та знаходиться у формі насіння. Воно може розвиватися. Тіло ума теж тонке і воно перевершує вплив культури та цивілізації.  Воно тонке і має форму насіння. І ось на всі ці три тіла поширюється дія тіла розуму. З ним пов’язані стан усвідомлення, неспання, сну зі сновидіннями і сну без сновидінь. Розум направляє ці три тіла вперед своїми командами (дорученнями). Таке четверте тіло. Наука та духовна сила також бояться його дії. Бо у нього неймовірна сила, адже воно знає багато таємниць.

Раніше я казав про те, що в селах живуть маги. Вони знають, як використовувати магію на інших. Чарівники продовжують правити, гіпнотизують інших, роблячи з них своїх провідників та змушуючи їх до чого-небудь. Все це дія четвертого тіла. У селах це модно. Це вражаюче діє на горців. Сьогодні це модно в кожному селі, в Гархвалі та Кумаоні в Гімалаях. Я знаю багато подібних чоловіків та жінок. І також знаю майстрів, хто вміло застосовує силу свого четвертого тіла, хто вкладається у власне просування.

В давнину подібні експерти усувалися королями, які хотіли вивідати деякі таємниці, а потім вбити майстрів, щоб отримане знання більше нікому не дісталося. У Франції, Англії та інших західних країнах, і навіть в Індії було вбито багато жінок, які знали про четверте тіло. Їх таврували відьмами, привидами та чорними магами. Сьогодні, оскільки чоловіки та жінки продовжують це використовувати, люди залучаються (потрапляють під дію). Функції четвертого тіла називаються чорним мистецтвом чи чорною магією – люди побоюються і не покладаються на нього.

Але ви запам’ятайте, що четвертому тілу передує третє – тіло розуму, в якому живе логіка, а після четвертого слідує п’яте – тіло, в якому живе душа.

Ви можете зупинитися на рівні третього тіла і прожити як філософ, вчений, математик, дослідник чи співак. Ставши відомим в будь-якому виді мистецтв, ви залишите слід в історії світу. Третє тіло – це тіло знання та науки, і воно впливає на культуру та цивілізацію. Або ви можете залишатися з другим тілом, проводячи життя в насолодах. Можете прийняти насолоду як істину свого життя, і звідти знайти шлях. Це був девіз сучасного філософа Зиґмунда Фрейда та Ошо. Ви також можете присвятити себе їжі та напоям, чи жити так, постійно знаходячись в очікуванні небезпек, які підстерігають вас в майбутньому.

Четверте тіло небезпечне та не вільне від ризику. Але це міст, який веде людину до становлення цілісною, завершеною. Але воно здається небезпечнішим, чим є насправді. Це поле знання та намірів. Це місце набуття досвіду, бо це тіло розуму, а розум – це самоідентифікація людини. Того, у кого немає розуму, не можна назвати людиною. Таким чином тілом манасу потрібно навчитися користуватися, як одним з центрів. Це центр екстрасенсорних органів.

Манас багатогранний. Він постійно в пошуку. Він став хазяїном всіх органів. Це візник десяти органів, їхній керівник, але не господар. Але він став таким і тільки тому існує небезпека. І так, заволодійте розумом, тілом розуму і це просуне вас далеко вперед.

Манас тонкий та могутній. Він може, не дивлячись ні на що гуляти де завгодно, йти та повертатися. Але він теж від дечого залежить. Тіло розуму не в стані зануритися в таку глибину, де все закінчується. Це тільки інструмент. Він досяжний і може досягнути. Ось чому різними техніками йоги вирвали Кундаліні з-під впливу розуму та підняли її. Вона піднімається вище всіх досконалостей, сама усвідомлює себе та зустрічається з істиною ось для якої цілі розум повинен перетворитися в йога. З цього розуму потрібно усунути дакіні, шакіні, лакіні, пишачіні та хакіні (містичні сили, які перебувають у відповідних чакрах). Бхайравність (страх) повинна бути вимита і ззовні, і зсередини. Потрібно усунути вплив 64 йогинь (головних струмів енергії тонкого тіла). Чаруюча сила розуму повинна перетворитися в дослідника. Свій розум потрібно витягнути з пітьми та звернути до світла.

Таким чином необхідно, щоб манас став йогом, а його тіло пройшло через вправи. Шлях йоги полягає не у гріховності чи праведності. Йог віддає (присвячує) всі свої дії і самоусвідомлення Господу, і подорожує без будь-яких бажань, залишивши позаду плоди своїх зусиль.

Якщо ви хочете побудувати розум йога, тоді слідуйте шляхом божественності, в якому не буде ніяких чарів та чорної магії, бо вони постараються схилити чітту врітті (свідомість, що вагається) до своїх цілей. Коли це буде зроблено, розум перенаправиться на інші об’єкти, з якими він був пов'язаний раніше. Прив’язаності діють від бажань першого, другого і третього тіл. Ось чому необхідно ставати безпристрасним. Не повинно бути ніяких прив’язаностей. Плоди невірних дій присутні з самого початку. Плоди хороших дій приходять у вигляді обов’язків (служіння). Але бажання володіти ними повинно бути повністю усунуто, слід стати тотально безпристрасним.

Попереднє < Зміст > Читати далі

Прочитано 716 разів
Амріта

Амріта (Олександра Куліш) – письменник, перекладач, видавець, засновник та головний редактор порталу Мистецькі грані. Учениця Махайогі Пайлота Бабаджі (Шрі Сомнатх Гірі).

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Все починається зараз

*

Все колись з чогось починається. А те, що необхідне на шляху, може прийти звідки завгодно і найголовніше – не пропустити ті чарівні миті, коли двері можливостей починають відкриватися.

 

ЛЮБОВ – ДВЕРІ У БЕЗСМЕРТЯ

Любов – це найкоротший шлях на якому немає втрат і поразок. Любов здатна на неймовірні речі, що недосяжні навіть для сильних.

 

ЧАС Є ПРИЧИНОЮ ВСІХ ЗМІН

Можна використовувати час для змін, а не змінюватись з часом. Час може як знецінити щось, так і навпаки. Якщо є намір, то час – це можливість. 

 

НЕПОХИТНИЙ НАМІР І САНКАЛЬПА

Найголовніше, те чим володіє йогин – це непохитний намір та санкальпа. Маючи санальпу йогин творить й реалізовує усі свої справи.