Глава 12. Кундаліні

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Життя – це безцінний скарб. Тіло – величезне багатство. Як Всесвіт приховує в собі дивну, незвичну природу, точно так само це людське тіло може приховувати секрети та чудовий божественний світ. Що не знала б чи не шукала людина, все – дари цього тіла. Все, що є, сприймається через тіло.

Індія з незапам’ятних часів досліджує унікальність людського тіла та його властивості. Якщо дослідити індійську літературу, яка описує науку внутрішнього світу, можна легко отримати багато цінних знань про життя. За іменами гір, пагорбів і планет також можна виявити вказівники до пошуку істини життя. Опис бурхливих морських хвиль – це дуже хороший приклад, який показує прояв різних типів енергій. Міфічні історії – це дуже хороший спосіб описати пробудження енергії, Шакті. В описі гір Кайлашу, резиденції Господа Шиви, чудесним чином розкрита тема унікальності людського тіла. В історії про те, як Пандави піднімалися на небеса, описаний процес сходження життєвим шляхом. Повісті про околиці гір Шумеру, Чакратіртхі, Тіртхапурі, Алакапурі та Лакшмібана символічно описують подорож на небеса, яка починається з протилежного боку витоку Ганги. В процесі подорожі, пересікаючи річку Вайтарані (що переносить), Тапован (ліс аскези), Нанданван (ліс радості), Шива Шикхар (вершина Шиви) і різних озер розповідається про підкорення вершини Шумеру. У всіх цих історіях говориться про подорож свідомості вверх і вниз по людському тілу. Сьогоднішню науку не можна порівнювати з величчю пошуків тої науки. З незапам’ятних часів пошук залишається суттю людської подорожі. Інструментом всього пошуку є людський розум. Здатність розвиватися стосується розуму. Він – центр всіх бажань і стоїть за організацією засобів для їх виконання. Природа королівства розуму в тому, щоб генерувати та здійснювати бажання, стаючи при цьому щасливим.

Всі можливості сьогоднішнього світу залишаються в обмеженнях розуму. Можливо навіть це думки про інтелект, проникливість чи пам'ять про пошук. Але людина ідентифікує себе з розумом. Ріши та муні Індії не тільки здійснювали тапас’ю (аскези), не тільки створювали ведичне суспільство, виводячи людей з лісів, але вони також зробили їх висококультурними особистостями, які конкурують зі всім світом, чакраварті (правителями світу) і великими людьми (вцілому). Навіть тоді вони не зупинилися і зробили їх богами чи досконалими людьми.

Дослідження ріши не були обмежені тільки мирським чи культурним розвитком розуму, але їхнє дослідження досягнуло самих його витоків. Вони пізнали шляхи звільнення, дивлячись як діє природа. Вони надихнули людей відправитися шляхом самопізнання до усвідомлення своєї суті. Вони звільнили людство від залежності життя і навчили його самостійного розвитку і процвітанню. Ріши шукали шлях, як перевершити шкідливі звички, способи розвитку розрізнення, самовизначення розуму, які помістили в писання та іносказання.

Сьогоднішня наука тримає людину в страху: його розум став небезпечним. Подібного не було в ті часи, як не було тенденції робити одних людей рабами інших. Все це – справа рук сьогоднішніх освічених людей. Не дивлячись на свою безграмотність, вчорашні люди рабами не були. Служіння іншим було релігією. Жадоба перемог, знищення життя в історичному танці смерті («Тандаві»), – таке відбувається не тільки серед людей, але також серед демонів та богів.

Навернення в касти та релігії і думки про те, як одних зробити рабами інших – все це дарунки дня сьогоднішнього. Все це використано світовими політиками для свого піднесення.

На цій Землі нікого не лишилося: ні Рами, ні Крішни, ні Мусси, ні Іси Масіха, ні пророків, ні втілених божеств. Навчивши на своєму прикладі жити, пішов кожен. Ця Земля нікому не давала шансу залишитися. Те, що дано цією планетою чи природою: все буде взято назад, все потрібно повернути. Не дивлячись на це, досі горді уми людей хочуть зробити інших рабами своїх переконань.

Можливо наша основа і ґрунтується на вчорашньому минулому, і можливо наші праотці досі зразок нашого життя? Що вони робили та говорили: чому нам треба так само, чому ми шукаємо цього? Це не може бути нашим життям. Можливо вони й шановані як провідники в нашому житті, але вони не можуть бути такими як ми. Ми прийшли сюди зі своїми власними долями та характерами, які створені нашими власними вчинками. Ми всі прийшли стати вільними, стати безстрасними. Прийшли творити хороше: чи то прийняття, чи віддача. Прийшли для власного пізнання.

Тоді чому ми живемо позиченим життям, чому наповнюємо його думками, підглядаємо за іншими? Чому в ім’я релігії чи політики люди хочуть зробити нас рабами, вбивши нашу волю. Неправильно використавши енергію, було зроблене невірне вчення і прийняті неправильні рішення. Невже ми прийшли жити як послідовники інших, невже сенс нашої подорожі лише в тому, щоб вірувати в інших людей, присвячувати їм своє життя? Ми вже пішли вперед від них. Ті люди можуть бути нашою історією, нашим минулим, але як вони можуть бути нашим теперішнім? Як вони можуть вказувати нам шлях? Як ці люди зможуть стати мостом для мандрівників, подібних нам?

Наша дорога попереду. І як тоді вони можуть бути на нашому шляху? Ми надаємо стільки важливості їхнім думкам і діянням. Ми породжуємо думки рабів та слуг. Це і є причиною визнання людини рабом. Чому унікальність наших дій експлуатується іншими? На процвітання, що сховане всередині, опущена завіса. Ці духовні гуру не хочуть вашого розвитку, вашого вдосконалення і навчання, не хочуть, щоб ви пізнали свою суть. Таким чином вас навчили бути відданим в ім’я віри, вірування і благоговіння. Сформувалося невірне поняття про всевідання вищої душі. Мужні діяння Рами та грайливі справи Крішни були невірно інтерпретовані. Разом з ними минулі справи людей, тварин, птахів, мавп та інкарнацій богів і богинь були названі великими, а вас виставили як грішників, зробивши таким чином рабами.

Ваш шлях до звільнення, тобто до незалежності, був закритий, а вам залишене життя рабів та господарів. Говорять, ви можете отримати спасіння, просто слухаючи історії та пісні, але ніяк не завдяки своїм власним зусиллям і практиці, розуму і йозі. Це причина чому індійці стали рабами на тисячі років. Їм ніхто не допомагав знайти себе і те ж повторюється й сьогодні. Сюжет був створений, щоб знову зробити вас рабами, а кругова формація – щоб відібрати вашу віру.

Деякі освічені особистості прийняли вас в коло своєї довіри, обмеживши від решти, – вони зробили з вас учнів і слуг, вбивши ваше незалежне життя. Внутрішня божественність поглинається зростаючим учительством, а багато брехунів-гуру поставили себе на місце вищої всевідаючої душі.

Замість віддачі життя Господу вони вимагають подібного для себе. Ваша ціль – зустріти Істину, але люди, які позиціонують себе як гуру, хочуть самі стати вашою цілю. Хоча вони розповідають про Бога, але змушують вас поклонятися собі.

Навчаючись у школах, коледжах та університетах, ви стаєте освіченими та активними людьми, але коли ви приймаєте вказівки від своїх гуру, ви стаєте рабами, втрачаючи знання і силу. Чому вам людям подобається бути вівцями чи козами, яких гонять пасовищем собаки, господар котрих стає вашим пастухом.

Вам потрібно пробудити ту величезну енергію і процвітання, яка схована всередині, вам потрібно звільнитися від експлуатації, інакше ви так і залишитеся дурачками, а ваше життя стане даремним. Всередині кожного сховане дивовижних розмірів джерело енергії, і саме через цю невидиму енергію центру пізнається і сприймається вища душа. Цей центр знайомить нас з Істиною. Через нього пізнається первинна енергія життя. Це таке місце, з якого протікають всі дії, і саме воно приведе вас всередину.

 Попереднє < Зміст > Читати далі

Прочитано 531 разів
Амріта

Амріта (Олександра Куліш) – письменник, перекладач, видавець, засновник та головний редактор порталу Мистецькі грані. Учениця Махайогі Пайлота Бабаджі (Шрі Сомнатх Гірі).

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Детальніше в цій категорії: « Глава 11. Наука про рух Глава 13-14 »

Все починається зараз

*

Все колись з чогось починається. А те, що необхідне на шляху, може прийти звідки завгодно і найголовніше – не пропустити ті чарівні миті, коли двері можливостей починають відкриватися.

 

ЛЮБОВ – ДВЕРІ У БЕЗСМЕРТЯ

Любов – це найкоротший шлях на якому немає втрат і поразок. Любов здатна на неймовірні речі, що недосяжні навіть для сильних.

 

ЧАС Є ПРИЧИНОЮ ВСІХ ЗМІН

Можна використовувати час для змін, а не змінюватись з часом. Час може як знецінити щось, так і навпаки. Якщо є намір, то час – це можливість. 

 

НЕПОХИТНИЙ НАМІР І САНКАЛЬПА

Найголовніше, те чим володіє йогин – це непохитний намір та санкальпа. Маючи санальпу йогин творить й реалізовує усі свої справи.