Глава 9. Парікрама третього дня

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Парікрама третього дня – це від Джот-Рул-Фук до Дарчена. Траса проходить уздовж річки Джонг, що протікає на південний схід від Кайласа. Цей заключний маршрут є легким, всі труднощі парікрами позаду. Ця частина регіону Кайлас є країною тантри та сексуальних практик, котрі пов’язують з тантрою. Дакіні багатьма способами впливає на ментальні та фізичні енергії людини. Це ще називають землею Міларепи. До Міларепи ця область була під владою майстра бонпо Наро-Бон-Чунга. Міларепа був відомим святим поетом Тибету, він зробив цю печеру та написав тут тисячі віршів. Існує багато легенд, пов'язаних з чудесами Міларепи в цій місцевості.

В печері можна знайти відбитки ніг Міларепи, також на каменях поруч і на вершині печери. Ця печера існує з незапам'ятних часів, і з пуранічної точки зору це є територія Богині Калі та її Бхайрави і Бхайраві. Багато хто медитували тут, щоб отримати магічні духовні сили. Навіть цар Равана робив садхану в цій місцевості, але пізніше пішов до Ракшас-Тал. Вся ця територія є скарбницею різнокольорового каміння, тут можна знайти камені найрізноманітніших відтінків.

Ця область також є землею Ратна-Шамбхава, що є іншою назвою аватара орнаменту. У цій місцевості можна знайти багато стін, на яких написана мантра “Ом Мані Падме Хум”. Господь Будда зображений тут як Шак'ямуні в багатьох формах.

Багато індуїстських паломників відвідують цю місцевість. Але не зважаючи на таку кількість індуїстських паломників, які приходять сюди, не було зроблено жодного напису на хвалу Господу Шиві, і це викликає жаль та смуток. Ця земля Господа Шиви є свідченням жалюгідності та байдужості з боку індуїстських паломників. Після 1980 року я багато разів здійснив парікраму навколо Кайласа. Тибетські паломники, які сповідують релігію буддизму, систематично змінювали назви цих стародавніх місць (котрі в Пуранах пов’язані з Господом Шивою) і перетворювали їх на імена буддійських святих. Навіть Падмасамбхаву, котрий був індійським святим, в Тибеті називають Гуру Рімпоче. Таким чином, уся територія була, так би мовити, тибетизована. Індуська нація не доклала жодних зусиль, щоб залишити відбиток своєї культури у цій землі. Здається що нас це не турбує.

Стародавня культура Індії походить від Арьяварта, котра у минулому була землею, що сповнена величності та культури. У нас така потужна культура, але жодних зусиль відродити її не було. Китай дозволив паломникам здійснювати паломництво 22 роки тому. Буддійські монахи за підтримки китайського уряду реконструювали більшість ступ і монастирів, але індійський уряд не зміг створити навіть найелементарніші зручності, що необхідні індійським паломникам, які відвідують святий Кайлас. Ремонт і реставрація храмів та культових місць здається далекою мрією. Як можна звільнити уряд від прокляття Господа Шиви, якщо вони не зроблять щось для покращення та відновлення святинь і храмів, зруйнованих вандалами в районі Кайлас, а також у районі Таклакот-Дарчен. Уряд Індії має подбати про те, щоб були створені належні умови для добробуту паломників, які прибувають до цього найсвятішого місця індуїстів. Керувати країною – це не єдине, що потрібно робити. Захист культури та релігії також є головним обов'язком правителів. Релігія наповнює життєвий шлях метою, щастям, красою та насолодою. Правителі та всі лідери втратили своє коріння, і це віддаляє їх від індуїстського Атмана, індуїстської ідеї та індуїстської душі.

Кожен індус втрачає зв'язок з нашою давньою історією. Якщо Індія в майбутньому хоче стати великою, то цьому аспекту необхідно приділити належну увагу. Багатство і дешева популярність – це не єдина ціль, заради якої ми втілилися на Землі. Ці речі просто дають деяке тимчасове задоволення, але це не дає розвиток і не може зробити людину йогом. Коли вони відправляться на той світ, земля Кайлас-Мансаровар запитає індійських лідерів, і що вони тоді скажуть? Всі вони егоїстичні і живуть заради себе. Вони стали нерелігійними, бездушними, а їхні серця позбавлені божественних якостей милосердя, любові та співчуття. Що вони зробили для покращення вашої душі, для того, щоб ви могли стати кращими людьми? Що ви всі зробили, щоб захистити чудову спадщину, залишену вашими предками? Таким чином, усі індуси, особливо лідери та ті, хто здатний приймати адміністративні рішення, мають обов’язок звернути увагу на Кайлас і покращити жалюгідний стан справ. Якщо вони цього не зроблять, для них не буде ні перепочинку, ні миру, ні звільнення. Навіть після смерті, Ямарадж припинить їхню подорож до вищого та приємного загробного життя, і вони потрапивши у справжнє пекло страждатимуть від мук, хвороб та будуть позбавлені спокою.

На цій парікрамі третього дня зустрічається багато невеликих річок, які беруть початок з району Кайлас. Недалеко від храму є золотий каньйон, який називають Трангмер і Трангсер. Він у червоно-золотистих кольорах. У північно-західному напрямку розташовані високі вершини. Багато невеликих річок беруть початок звідти у вигляді невеликих водоспадів. Це прекрасне і незабутнє видовище. Ця рівна місцевість розташована між пагорбами та річкою. Після цього ми досягаємо четвертої засніженої рівнини в парікрамі. Вона називається Чак-Та-Шал-Ган. Потрібно лежати ниць або віддати шану всім напрямкам, усім божествам, що належать до цих напрямків, а також усім мудрецям і святим теперішнього або минулого. Річка Чжун витікає з цього льодовика і впадає в озеро Мансаровар. Це подорож, яка займає дві-три години. Є кілька місць, які варто побачити на цій ділянці. Ви не повинні поспішати повертатися, але приділіть трохи часу, щоб побачити їх. Люди, які роблять парікраму верхи на коні, дуже стурбовані, тому що постійно бояться впасти, і вся їхня увага зосереджена на тому, щоб всидіти на коні. Вони просто роблять парікраму і більше нічого. Ці паломники не отримують переваги даршану та шактіпату Сіддха-Стхала, котрі є центрами сили божественної енергії.

У описаному вище червоно-золотому каньйоні є стіна з напівдорогоцінного каміння. На цій стіні дорогоцінним камінням у шість рядів були написані мантри. Існує шила, схожа на стільницю, на котрій знайдено відбиток фігури коня разом з мандалою. Трохи подалі є ще одне шила, на якій є інший напис. Кажуть, що божественний кінь, який перелітав з однієї скелі на іншу, створив багато мандал (енергетичних діаграм). Цей божественний кінь є кінь Індри, описаний у давньоіндійських писаннях. На деякій відстані від цього місця знаходиться Чанг-Тханг, місце, яке було під контролем царя демонів, який мав багато божественних сил. Згідно з легендою, його вбив цар Гесар. Гесар – тибетське ім'я царя Індри в індійській міфології. Трохи осторонь можна знайти скелю, яка нахилена до іншої скелі. На цій скелі можна побачити відбиток руки. У цьому ж ряду є багато скель, розташованих по прямій лінії. Другий камінь представляє грудну частину і називається Лоа-Ранг-Джунг. Так само третій камінь означає генеративні органи дикого яка, і це називається Гу-Маранг-Джу-Ремо. На західній стороні можна побачити різнокольорові гори під назвою Трангсар і Трангмер. Ця область Ранг-Джунг-Гхаджг-Бала означає бога багатства. Поруч з нею є жовта шила з печерою що називається Жан-Лаб.

Печера Жан-Лаб – дивовижна. У ній можна знайти особливий тип землі (котрий називають золотом), а також особливий вид атеру (вапна). Камені в цій печері мають особливу властивість, їх можна використовувати для лікування всіх видів очних захворювань. Після перетину цієї печери стежка йде пологим схилом і відводить нас подалі від берега річки.

Ця частина парікрами називається рівниною благочестивих каменів. Багато монахів роблять невеликі ямки в землі у пошуках рідкісної очищеної гальки, яку дуже важко знайти. Її носять на шиї. Вони рідкісні та дорогоцінні. Хто їх носить, тому гарантовано міцне здоров'я всієї родини і загальна удача в місці його проживання. Якщо випити воду, в яку натерли такий камінчик, він буде ефективною протиотрутою від усіх видів отрут. Далі, по парікрамі, ми потрапляємо до Чак-Та-Шал-Ган, останньої рівнини з льодовиком, цей льодовик знаходиться на захід від каньйону з золото-червоних кольорів. Паломники віддають шану, лежачи ниць на цьому місці. 

Тут парікрама розгалужується на два напрямки. Один веде до озера Мансаровар, а інший до ринку Дарчен. Звідси відкриваються найкрасивіші види на Мансаровар, Ракшас-Тал та Гурла-Мандхата. Річку Дарчен також називають Ума (дружина Господа Шиви). Якщо хтось хоче йти до озера Мансаровар, то йому доведеться перетнути річку Ума.

Після перетину річки Дарчен (Ума) паломництво на Кайлас вважається завершеним, і звідси починається парікрама до Мансаровара. Тибетське плато називають “Дах світу”. Гора Кайлас стоїть на Тибетському плато самотньо та велично, далеко від Гімалайських хребтів. Навколо Кайласа є парікрама марга (шлях парікрами) у формі Лінгама. Колись у минулому це було важливе місце та духовний центр для поширення культури з Індії до Тибету та Китаю. Усі індійські святі, ріші та муні ходили до Кайласу. Згодом ці святі заклали основу тибетської культури.

Усі, хто їде на паломництво до Кайласу, повинні йти з ідеєю докласти певних зусиль, поширюючи науку на благо Тибету. Це відповідає духу та духовним принципам індуїстських святих минулого, котрі дали духовні знання Тибету у формі Шак’ямуні та буддизму. Якщо ви робите парікраму з повним усвідомленням, ви зустрінете багато енергетичних центрів, які можуть дати всі ріддхи та сіддхи (надможливості). Не рекомендується робити парікраму з егоїстичним розумом або прийнявши будь-яку одурманюючу речовину. Якщо ви зробите таку помилку, ви втратите все.

Ви знайдете багато скелетів тварин із мантрами, написаними на їхніх головах, що принесені в жертву Господу. Місцеві жителі їдять м'ясо, п'ють отримане з ячменю вино, а також тривалий час не роблять омовіння. Вони носять брудний одяг. Однак вони дуже релігійні, і багато з них виконали парікраму тринадцять разів.

Ми всі повинні задуматися над тим, чи можливо вижити, не завдаючи шкоди іншій формі життя? Багато тварин, щоб вижити, вбивають дрібніших. Велика риба, щоб вижити, повинна вбити меншу. Сильні тварини вбивають і виживають, поїдаючи слабких. Велика частина людства використовує тварин і птахів як частину свого раціону. З іншого боку, багато релігій поширюють культ ахімси. Протягом останніх століть багато великих святих навчали ахімси. Однак насильство відбувається у підсвідомості та свідомості – свідомо чи несвідомо. Царство тварин не може вижити без насильства. Хтось повинен робити хімсу (вбивство), щоб інший міг жити. Хтось повинен бути переможений, щоб інший був переможцем. Народження нового тіла можливе лише тоді, коли старе тіло вмирає. Усе це є природним устроєм як частина Пракріті, і ніхто не може змінити цю систему.

Існує можливість досягти миру і щастя в ненасильстві, тоді як існування життя залежить від хімси. Виживання кожної форми життя залежить від іншої, меншої форми життя. Ви б знайшли і побачили це під час священного паломництва до Кайласу. Буддистські монахи і місцеві жителі їдять все, що заборонено нашою релігією. Послідовники Господа Будди виживають шляхом так званого насильства – отримуючи м'ясо як їжу.

Всі ми маємо йти своїм шляхом і не повинні дивитися на інших, знаходячи в них недоліки. Що стосується мене, то я був дуже здивований, побачивши, як деякі гуру давали дивні релігійні вчення. Вони ігнорували закони природи й говорили про ахімсу та божественну любов. Багато з цих релігійних гуру навчали принципам ахімси, впливаючи на розум людей, роблячи їх сповненими віри. Пракріті (Природа) дотримується своїх законів з незапам'ятних часів. Багато релігій стверджують, що тваринний світ був створений для використання людиною, але буддистська релігія, якої дотримуються на Тибеті, не вірить у це. Весь Тибет є невегетаріанським. Ламаїзм є сумішшю офіційної релігії та тантри. Вони без вагань вбивають тварин заради їжі. М'ясо кіз, овець і яків є їх основним раціоном. Що вони можуть вдіяти? У Тибеті неможливо знайти овочі та фрукти. Отже, ви повинні робити парікраму з благочестивим розумом, не турбуючись про те, що роблять інші, оскільки ви пішли на ятру (паломництво) для реалізації вашої власної істини.

Глава 8   Зміст   Глава 10

Прочитано 70 разів
Йогі Іша

Моє тіло – будинок в якому живе мій ум. Мій ум – будинок в якому живе моя суть. Коли я дивлюся на зоряне небо, то наша планета здається крихітною комашкою в безмежних просторах Космосу. А коли дивлюся в середину себе, то Космос, ніби маленька рибина, що пірнула в океан, щезає у Великій Пустоті.

Все починається зараз

*

Все колись з чогось починається. А те, що необхідне на шляху, може прийти звідки завгодно і найголовніше – не пропустити ті чарівні миті, коли двері можливостей починають відкриватися.

 

ЛЮБОВ – ДВЕРІ У БЕЗСМЕРТЯ

Любов – це найкоротший шлях на якому немає втрат і поразок. Любов здатна на неймовірні речі, що недосяжні навіть для сильних.

 

ЧАС Є ПРИЧИНОЮ ВСІХ ЗМІН

Можна використовувати час для змін, а не змінюватись з часом. Час може як знецінити щось, так і навпаки. Якщо є намір, то час – це можливість. 

 

НЕПОХИТНИЙ НАМІР І САНКАЛЬПА

Найголовніше, те чим володіє йогин – це непохитний намір та санкальпа. Маючи санальпу йогин творить й реалізовує усі свої справи.