Глава 15. Сім планів існування або сім рівнів свідомості

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Наше тіло – це маленький Всесвіт (Мікрокосмос). Він має в собі всі складові, котрі присутні в зовнішньому Всесвіті (Макрокосмос). П’ять оболонок тіла зв’язані з планами чи сферами (Свідомості), котрі існують у Всесвіті. Для простішого розуміння наші Сіддхи розділили їх на 14 рівнів існування – сім вищих і сім нижчих рівнів. Сім вищих планів є дуже важливими, оскільки кожна душа хоче повернутись до рівня Вищої Божественної Свідомості, а не впасти та не застрягнути на нижчих планах або гірших рівнях.

Коротко можна описати сім Рівнів Буття так:

На кожному рівні, згідно з його щільністю, відбуваються зміни в нашій свідомості. Сіддха-йог знає, як пройти через кожен рівень, щоб досягнути Абсолюту. Проходження через кожен рівень свідомості трапляється тільки через його проживання і розуміння, тобто, пізнання.

Характеристика кожної Локи / Плану

БХУ ЛОКА ФІЗИЧНИЙ ПЛАН

Гімалайські Сіддха-йоги набагато раніше сучасної науки зрозуміли, що життя існує й на інших планах, за межами земного. Наголошуємо, що є багато інших всесвітів, а не тільки той в якому ми існуємо. Сьогодні наука підтверджує те ж саме, оскільки в галактиці були відкриті інші форми всесвіту за межами Землі. Отже, коли ми говоримо Бху Лока, то маємо на увазі свідомість на фізичному та грубому рівні. На цьому рівні все вимірюється формами, і все можна побачити та відчути. Сюди входить твердий, рідинний та газоподібний стан речовини.

БХУВА ЛОКА – АСТРАЛЬНИЙ ПЛАН

Ефірний план або рівень свідомості, на якому домінують емоції. Термін “Бхува” походить від санскритського сова “БХУВАС”, котрий означає “повітря”. Повітря має меншу щільність, воно може легко переміщуватись з одного місця в інше з великою швидкістю. Світ розвитку та зростання – це одна з вищих астральних сфер, котра є простором для еволюції свідомих істот.

СВАХА ЛОКА – Нижчі та Вищі НЕБЕСА

На цьому рівні наша свідомість проходить через трансформацію. Цей рівень відомий як місце, де наші душі, котрі пішли, зробивши благі справи, отримують насолоду. Вищі небеса вважаються місцем радості та задоволення. Тим паче коли ми говоримо про Усвідомленість, це означає рівень свідомості, котрий піднявся над фізичними та астральними сферами бажань. Однак, Сваха Лока є місце насолод, й таким чином створюється нова карма. Тому, якщо немає знань, як вийти за межі цього рівня свідомості, то особистість повертається на фізичний рівень, і той самий процес починається знову.

МАХАР, ДЖАНА, ТАПА ЛОКА – Вищі ментальні рівні або вищі небеса

Коли ми говоримо про вищі ментальні рівні, або вищі небеса, то ми маємо на увазі рівень свідомості, котрий знаходиться за межами бажань і почуттів, чи то мовлення, чи то форма або дотик. Всі ці форми тут щезають. Істота знаходиться за межами емоцій, таких як страх, заздрість, ревність, смуток або злість. Тут переважає радість та блаженство. На цьому рівні свідомості істота досягає значного пізнання своєї Істинної Сутності.

САТЬЯ ЛОКА КАУЗАЛЬНИЙ ПЛАН План ІСТИНИ

Каузальний світ – найтонший з усіх планів. На цьому рівні свідомості Каузальні істоти можуть проявляти речі з допомогою думки. Це неймовірно могутній рівень свідомості — якщо на грубому рівні людські істоти можуть тільки мріяти про щось, то на цьому рівні все це може збуватись, проявлятись. На цьому рівні свідомості істоти вважають, що насолоди фізичними відчуттями чи астральними мандрівками є грубими та обтяжуючими, такими, котрі затьмарюють тонкість нашої душі. Краса існування на цьому рівні свідомості проявляється в тому, що душі пізнають один одного  як сутність, наповнену радістю. Проте, щоб вийти за межі цього рівня, потрібно позбавитись від думок. Тому, що карма створюється навіть думками. До тих пір, поки створюється насіння Карми, подорож живої істоти туди та назад продовжується.

В таблиці показані відповідні вищим планам нижчі плани. Можлива деградація з вищих планів на план Патала Лока, який населяють Наги (Боги-Змії). Їм дарована сила наміру, про яку ми вже згадували, як ІЧЧХА ШАКТІ. За своїм бажанням вони можуть приймати людську форму. Вони дуже розвинуті та божественні. Вони живуть на Землі й знаходять шлях любові та доброчинності, і це дає їм можливість жити як НАГИ та дає щастя насолоджуватись тілом і змій, і людей.

Цей рівень свідомості також належить асурам, жителям нижчого світу. Розберімось з терміном “АСУР”. На санскриті слово “Сур” означає – “те, що синхронізовано з Буттям”, а “Асур” – “те, що не синхронізовано з Буттям”. Отже, на цьому рівні свідомості божественність живих істот подавляється негативними думками. Вони завжди проти людини – тобто, вони завжди проти будь-чого, що знаходиться в гармонії з Буттям. Вони дуже активні і їх енергія завжди направлена на негативний прогрес всіх істот.

На всіх цих рівнях свідомості так чи інакше присутній ум. Самадхі – це абсолютний рівень досягнення Вищої Божественної Свідомості – це стан НЕ-УМА.

Я Божественна душа.

Я ніколи не сплю.

Свідомість мого ума спить, 

але 

Я не ум.

Самадхі трапляється на рівні ума.

Я пробуджений.

Я Брахман.

Я є “Я”,

Це “Я” Брахмана ТО

Це і є ВИЩА БОЖЕСТВЕННА СУТНІСТЬ.

ЯКИМИ Б НЕ БУЛИ ФОРМИ АБО МЕТОДИ,

ГІМАЛАЙСЬКА СІДДХА ЙОГА РОЗПОВСЮДЖУЄ МИЛІСТЬ МАЙСТРА, 

КОТРА В КІНЦЕВОМУ РЕЗУЛЬТАТІ ПРИВОДИТЬ ПРАКТИКУЮЧОГО

АБО САДХАКУ ДО ЙОГО ПЕРШОДЖЕРЕЛА.

ВСЕ ІНШЕ ТІЛЬКИ ТЕОРІЯ.

БУДЬТЕ СПРИЙНЯТЛИВИМИ ТА ДОЗВОЛЬТЕ МИЛОСТІ 

ТРАПИТИСЬ З ВАМИ.

НЕХАЙ ВАШЕ СХОДЖЕННЯ БУДЕ

ПОЗБАВЛЕНЕ ПРОТИРІЧ ТА ЗБЕНТЕЖЕННЯ.

ВЕРТАЙТЕСЬ! ВЕРТАЙТЕСЬ ДО САМОГО СЕБЕ!

ЗАКОН ГРАВІТАЦІЇ або ТЯЖІННЯ

 Попереднє < Зміст > Читати далі

Прочитано 113 разів
Йогі Іша

Моє тіло – будинок в якому живе мій ум. Мій ум – будинок в якому живе моя суть. Коли я дивлюся на зоряне небо, то наша планета здається крихітною комашкою в безмежних просторах Космосу. А коли дивлюся в середину себе, то Космос, ніби маленька рибина, що пірнула в океан, щезає у Великій Пустоті.

Все починається зараз

*

Все колись з чогось починається. А те, що необхідне на шляху, може прийти звідки завгодно і найголовніше – не пропустити ті чарівні миті, коли двері можливостей починають відкриватися.

 

ЛЮБОВ – ДВЕРІ У БЕЗСМЕРТЯ

Любов – це найкоротший шлях на якому немає втрат і поразок. Любов здатна на неймовірні речі, що недосяжні навіть для сильних.

 

ЧАС Є ПРИЧИНОЮ ВСІХ ЗМІН

Можна використовувати час для змін, а не змінюватись з часом. Час може як знецінити щось, так і навпаки. Якщо є намір, то час – це можливість. 

 

НЕПОХИТНИЙ НАМІР І САНКАЛЬПА

Найголовніше, те чим володіє йогин – це непохитний намір та санкальпа. Маючи санальпу йогин творить й реалізовує усі свої справи.