Глава 3. Істина

Автор 
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Правда про ІСТИНУ полягає в тому, що її неможливо пояснити, 

але її можна пережити на власному досвіді.

Що цей світ може сказати про еволюцію Істини?

Є різні теорії, різні вірування.

Але всі погоджуються з тим, що ІСТИНА Є НІЩО ІНШЕ, ЯК БОГ. Отже, що ж таке Істина – як Бог? Бог як енергія? Яка структура Бога? Вимір Бога?

Дехто каже, що БОГ став Богом й Богинею. БОГ став всіма видами істот (джива), тобто, всіма формами свідомості. Але Бог є ніщо інше, як Істина, і Бог є ніщо інше, як Енергія. Істина – це джерело. Батько всього. Всесвіт вийшов тільки з Істини. В Істині не існує особистості. Щоб не існувало у Всесвіті, через це можна прийти до Істини. Тому що Істина ВСЮДИСУЩА. Істина – це все. Знаюча все – та, що Робить все – Істина і нічого, крім Істини. Річ у тому, що хоч і є дерева, рослини, тварини, птахи й багато інших форм життя, але вони не можуть пізнати Істину. Тільки людська істота може, тому що тільки у неї є свідомість “Знаючого”. Свідомість “Діючого”, свідомість “Розмовляючого” і “Слухаючого”.

Свідомість прийшла на різні рівні. Весь Всесвіт, вся Світобудова, весь світ життя – є різні рівні Свідомості. І ці рівні стали ТІЛОМ. ТІЛО надалі було розділене на багато інших видів тіл, але все це є союз “Джарта” (Несвідома Нежива матерія) і “Четна” (Елемент Усвідомленості, Свідомість).

Тіло може вижити в певних умовах, ситуаціях і навколишньому середовищі, тому що у тіла є свідомість. Ця свідомість створила систему. Ця система організована, зв’язана з внутрішнім механізмом – Умом. Вона стала відчуттями, нервовою системою, кровоносною системою, системою гравітації, котрі й створили живу істоту. Ця жива істота, по-суті, є електрика. Вона стала переносити все з одного місця в інше, щоб вижити, щоб відчути – “Я живу”.

В цьому Всесвіті є різні рівні живої Свідомості. Є природа зі свідомістю Тіла, зі свідомістю Ума. Всередині них є стан свідомості “Неспання” (Джагріті), свідомість “Сновидіння” (Свапна), свідомість “Глибокого сну” (Сушупті) і свідомість “Самадхі” (Турія), – всі ці типи свідомості є в цьому Всесвіті. І вони розділились через життя в певному місці, в певному оточенні, на певних планетах і певних локах чи різних космічних планах. Однак, тільки у нас, людей, є сила трансформації від одного рівня свідомості до іншого.

Є різні форми життя. Вони живуть по-своєму, згідно зі своїм рівнем свідомості, але якщо ви досягнули Вищого рівня свідомості, який може трапитись тільки з людиною, то тоді це можна назвати справжнім досягненням, тому що істоти вищих планів мають певні сили та здібності, вони перебувають в містерії своєї Локи чи космічного плану. Для осягнення цих вищих рівнів свідомості – Самадхі – є одним із найвищих шляхів, завдяки якому відбувається зустріч з таємницями Всесвіту. Тільки утвердившись в Самадхі можна просунутися вперед. Можна мандрувати, прийти до будь-якого рівня Свідомості.

Самадхі може трапитись з грубим, фізичним тілом, тим, що зв’язане з Першоелементом Землі (Притві). А може бути Самадхі ефірного тіла (зв’язаного з Першоелементом Води - “Джаль”), котре показує, що не тільки ми у цьому Всесвіті маємо фізичне й ефірне тіло. Є інші форми життя, що також безпосередньо народжені або еволюціонували з ІСТИНИ та відділені від Вищої Свідомості БОГА; але ні одна форма життя, крім людської, не може пережити Самадхі.

Життя існує на різних рівнях свідомості, і ми промандрували через всі ці рівні, щоб прийти до рівня Фізичної Свідомості. Ми спустилися від Вищої свідомості до Свідомості грубої форми. В нашого тіла є така красива система цих свідомостей, котрі мають організовані рівні в нашому тілі ефіру та землі. Це була еволюція Істини. Це була здатність Вищої Свідомості сходити. Спочатку вона зійшла як Душа (Атма), Атма зійшла в Прану, Прана створила Пракриті. У Пракриті є властивості або атрибути – Гуни: Саттва, Раджас і Тамас. Звідси пішли всі Першоелементи (Акаша, Ваю, Агні, Джаль, Притві). Пракриті створила з них матерію.

Цей Всесвіт не один. Так само як росте кількість населення, так само росте кількість всесвітів в цьому Бутті. Існування (Істинне Буття) тільки одне, але кількість всесвітів незліченна. Це Брахман, Він тільки один – але Він став всім. Він не піддається розумінню, Він за межами чисел. Але тільки Він є скрізь і у всьому. Ми дали Йому ім’я, ми дали багато імен цій ІСТИНІ, цій Вищій Свідомості. Ми перевели Його на рівень Божественного. Весь цей процес відбувся завдяки Наміру або Волі (Санкальпі) Брахмана. Навіть ви можете використовувати цю Санкальпу, як велике бажання, тому що через одинокість в Не-двоякості Брахмана було створено все існування Всесвіту. Всесвіт став “БУТТЯМ”, став “АТМОЮ”, Атма стала Праною, електрикою, рушійною силою всього. Прана разом з пракриті створили місце проживання чи місце для перебування Духа, чи/або Душі (Атми). Пракриті стала елементом перебування Прани. Ця Істина, подібно УНІВЕРСАЛЬНІЙ ІСТИНІ сходить і наповнює різні живі істоти й тіла. Пракриті допомагає появитися уму, але при сприянні Душі, тому, що вона панує над всім. Все це стає умом через “Асміту”, передумови Его – Ахамкара (Думка “Я”). Це “Асміта” ділить Ум на зовнішній та внутрішній. Внутрішній Ум – Свабхімана (Его Духа – “Я Дух Святий, всіх люблю і мені нічого не треба”) і Зовнішній Ум – Абхімана (Его особистості, Гординя). В контакті з зовнішнім світом появляється ілюзорне Его особистості, а при поверненні до самого себе воно стає Егом Єдності, самоповагою Духа.

У Всесвіті існує одна частина, як темрява, і одна частина, як світло. Темрява проявляється в кожному як Невігластво, незнання Істини, а світло проявляється в кожному, як Мудрість, Світло Істини. Це недосяжно ніякій іншій істоті, тільки людина може пізнати, як прийти від Невігластва до Істини, від темряви до Світла. Ця дія зійшла від “ТИ Є ДУША”, це стало позитивним і негативним. Полярністю живої істоти, завдяки чому вона може пізнавати, ставати збалансованою або ставати єдиною. Це стало системою створення світу і його переживання.

Самадхі стало творчою енергією Брахмана – Він створив систему становлення Творцем. Він став системою ЛЮБОВІ, СПІВЧУТТЯ, для турботи про ВСЕСВІТ. Потім Він став системою виходу за межі всього – як Смерть, як Мокша, як Мукті – Звільнення. Тому ми говоримо, що свідомість Брахми є творчим джерелом будь-якої активності, котра виникає у вашому тілі, у Всесвіті. Свідомість Вішну проявляється як джерело турботи про все у цьому Всесвіті, а свідомість Шиви стала символом переходу, перемін. Природа (Пракриті) дає нам елемент рушійної сили – певна Електрика. Три виміри: САТТВА – РАДЖАС – ТАМАС.

Ми бачимо те ж саме в електроні, протоні й нейтроні. Це проявлення діяльності Прани, яка є всюдисущою, як Бог, як ІСТИНА, і це стає основою або дорогою до пізнання світу, або до розчинення в Початку всіх Початків. В пізнанні є еволюція, а в розчиненні є спосіб прийти до Початку всього. Хтось приходить через Вище у вигляді миру, а хтось повертається до чистого Вищого. Тільки людина має здатність розуміти, отримувати певну форму Свідомості. Ніякі органи відчуттів не можуть схопити це. Тільки завдяки Уму у вас є Свідомість, яка може ставати якимось певним визначеним типом свідомості. Завдяки Уму є ваші стани Неспання, Сновидіння, Глибокого сну і Турія. В першу чергу це виникає в вашому умі, в зовнішньому житті, в її дослідженні, і вже потім це проникає у внутрішній світ та створює інтелектуальний ум, котрий веде за межі всього. Це й стало вченням Адвайти, Двайти й т.д. Хто б не практикував це, яку б свідомість вони не відчували через практику, всі вони говорили про Світобудову згідно з власним розумінням. Ваш ум є дуже потужним, дуже корисним, тим, що володіє і мирським і духовним знанням. Мирське знання стало мандрівкою в проявленому світі, а духовне знання стало мандрівкою всередину себе.

Ум – це найвеличніший міст для створення цивілізації у світі. Ум – це також найвеличніший міст до Просвітлення, Реалізації Істини. Ум привів до цивілізованого світу, до життя в невігластві мирських прив’язаностей. Але саме ваш ум може привести вас до звільнення, відреченості від цього ума, привести до того ума, котрий хоче піднятись над тим, що є зараз. Ум – це ваш міст до Самадхі. Ум – це ваш інтелект. Ум – це ваше істинне, правильне рішення, і також ваше неправильне рішення в невігластві. Це ваша досконала любов і також ваша недосконала любов. Ум – це шукач Істини, а також зберігач Фальші. Ум знає, як стати чистою свідомістю, і ум знає, як жити в суєті світу. Ум – це ваш світ, а стан НЕ-УМ – ЦЕ ВАШЕ САМАДХІ.

Ум – це ваша концентрація, ум – це ваша творчість для великої цивілізації, науки та знання. Ум – це також ваша праведність, ваша духовність, котра веде до свободи від всього. Ум створив Его, щоб жити в цьому світі, це називається Абхімана (Гординя, Его Особистості), і ум стає внутрішнім умом, самоповагою, Свабхімана (Его Духа). Все, що вам потрібно вчити та практикувати, це те, як привести ваш ум в стан НЕ-УМА. Як перевести зовнішній ум у внутрішній. Тоді ви зможете досягнути Свідомості Самадхі, яке називається Самадхі Фізичного тіла, і воно є двох типів: Самадхі Грубого тіла землі та Самадхі Ефірного тіла. За межами цього знаходиться Самадхі Астрального тіла, яке також складається з двох тіл: Духовного тіла та Тіла Вітру. Духовне тіло – це тіло Вогню. Як Чиста Любов. Або як Любов Потурання, що стала умом прив’язаностей та бажань, а Чиста Любов стала свободою й відстороненістю. Всі ці чотири тіла, зв’язані з першими чотирма чакрами, з’єднуються і спілкуються один з одним, в них відбуваються переміни, перехід ума від нижчої свідомості  до вищої та навпаки. Таким чином відбувається трансформація.

Те, що ми є в цьому світі – все є наш ум, його креативність. Й хоч все відбувається при безпосередній участі Вищої Свідомості, цьому немає кінця, тому, що ми весь час знаходимось у стані перемін, трансформацій різних станів ума, різних енергій, різних станів свідомості, злетів та падінь. Цьому немає кінця! Тому ум хоче бути вільним. Звільнитись, нарешті, від самого себе. Дозвольте мирському уму усвідомити істину про світ. Тоді істина світу поверне вас до істини про Самого Себе. Для цього вам просто потрібно зупинитись і заспокоїтись. Ця дія відкриє вам Вселенську Істину, дозвольте цьому трапитись, тому, що ця Мандрівка до Безкінечності вже йде.

Але ви повинні хотіти повернутись в себе. Це основа самадхі. Самадхі всіх систем тіла. Самадхі всіх систем ума. Самадхі Свідомості тіла та ума. Це змусить вас повернутись до стану Чистої свідомості, де ви перебуваєте в повній самотності (де немає Я-Ти-Вони, моє-чуже, хороше-погане, внутрішній-зовнішній світ). Тільки в такій повній Самотності якось ви могли захотіти стати Всесвітом. Тепер це привело вас до усвідомлення, що я є те, я є це.

А насправді – Я є не те і не це. Це Розуміння може трапитись тільки всередині вас. Глибоко всередині вас, тому, що ви – творець Всесвіту, що став існуванням, буттям Всесвіту. Ви єдині з Брахманом. Ви єдині з ПАРАМАТМОЮ, котра стала Атмою. Ви просто одна Атма, що стала Праною. Прана стала життям всього. Всіх живих і неживих істот. Повернімось, повернемося до стану чистого ума, який нічого не очікує, ні на що не дивиться. Давайте просто станемо тільки своїм умом.

Поки ж ваш ум належить чомусь іншому, в нього є тілесні, астральні відчуття чогось іншого, якісь знання. Дозвольте своєму уму перестати бути почуттями. В будь-якій еволюції прана повертається до свого джерела. Самадхі – це Кінцева Істина.

Тому почніть з Самадхі ума і Самадхі виходу за межі ума, котрі називаються:

  • Сампраг’ят Самадхі – Самадхі грубого тіла або ума, з його креативною природою – ставати одним цілим з об’єктом;
  • Савітарка Самадхі – Самадхі з певною причиною, міркуванням, логікою світорозуміння, воно також відомо як Савікальпа або Самадхі з кармічними результатами;
  • Савічара Самадхі – Самадхі з думкою про об’єкт, з судженням;
  • Сананда Самадхі – Самадхі Ахамкара, думки “Я”, що наповнені анандою, радістю;
  • Сасміта Самадхі – Самадхі з Самосвідомістю, де вже немає думки “Я”, просто усвідомлення свого буття.

З практикою вищезгадані Самадхі трансформуються в наступні:

  • Нірвітарка Самадхі – Самадхі без логічного обґрунтування світорозуміння, воно також відоме як Нірвікальпа, те, в якому відсутнє бажання кармічних результатів. Савітарка – це Самадхі фізичного тіла – землі й води. З практикою воно переходить в тіло ефіру й духу;
  • Нірвічара Самадхі – Самадхі без обдумування, без думок про об’єкт;
  • Ананда/Парамананда Самадхі;
  • Асміта Самадхі – Самадхі без думки “Я”, відсутність того хто діє, стан не-ума.

З практикою і проходженням цих чотирьох етапів Самадхі, навіть просвітлені, реалізовані істоти виявляються захопленими Анандою, вічною безпричинною радістю. Однак, Вище Самадхі знаходиться за межами Ананди. Отримані з практикою знання трансформуються в мудрість, досвід, котрий називається Вівека (здатність розрізняти реальність того що відбувається). Це стає силою Свідомості. Енергією Ніщо. Коли ця ступінь досягнута, це називається “АСАМПРАГ’ЯТ САМАДХІ”. Ум має Санкальпу (Рішення) і Вікальпу (Обдумування, Варіанти). Самадхі – це досвід Граничного, Кінечного – становлення Буттям. Це виходить за межі Вселенського досвіду. Ви не переживаєте ніяких дій Всесвіту, але ви піднімаєтесь від цього до повного НІЩО – котре є вашим джерелом. Ви єдині зі всім. Ви єдині з Творцем. Цей досвід без єдиної думки, любові, ненависті, почуттів – повне Ніщо – Стан НЕ-УМА. Єдність з простором – з Існуванням, з Істинним Буттям. Це наше джерело.

З давніх часів самадхі практикували древні святі та мудреці. Стати єдиним з кожним Першоелементом і вийти за його межі. Самадхі, зв’язане з першоелементом землі, також називається БХУМІГАТ САМАДХІ. Мудреці, котрі медитували чи знаходились в самадхі в печерах, створили свій власний світ, невидимий для інших. Навіть зараз в Гімалаях є багато просвітлених душ, що перебувають в постійному Самадхі і є невидимі для оточуючого світу. Вони не видимі для оточуючого світу, тому що, якщо це трапиться, то їхня енергія атомів буде потурбована. Вони створюють таку ауру, в якій ніщо не може потурбувати їхнє Самадхі, їхній стан єднання з Першоелементами, на які вони медитують. Коли хтось знаходиться в Самадхі, що зв’язаний з Першоелементом Землі (Притві-Таттва), то всі елементи Землі, Локи чи плани Всесвіту, на котрих присутній цей Першоелемент, притягуються до того, хто знаходиться в Самадхі.

Можна досягнути не тільки Самадхі Землі, а й також можна досягнути Самадхі, що зв’язане з Першоелементом Води або Джаль Самадхі. Цар Бхагіратх увійшов в самадхі, щоб закликати Божественну Річку Ганг спуститись на Землю. Ганг знаходилась у просторі – як же ж вона могла прийти?

Ганг – це зібрання життєвої сили – води. Так що Вона може чути або бути закликаною з допомогою води. Отже, це означає бути єдиним з ефірним тілом. Щоб залучити це магнітне тяжіння на себе, ми можемо притягнути всі енергії існуючих у Всесвіті тіл води, направити їх рухатись так, як ми хочемо. Саме так Бхагіратх закликав Ганг на Землю.

Чутливість нашого тіла та ума закінчується, коли ми досягаємо Астрального Самадхі. Це змушує нас вийти за межі всіх першоелементів, стати одним цілим, прийти туди, де все зупиняється. Це може трапитись будь-де під час глибокої медитації. Цей процес немає конкретного місця – він відбувається всередині вас, потрібно лише дозволити цьому трапитись, дозволити підняти себе над вашою фізичною важкістю. Коли енергія піднімається до рівня плечей – ваше тіло може ширяти, як вітер, воно стає як пух, воно може рухатися як пір'їнка на будь-який рівень.

Отже, це ваш розум – думки – це ваші бажання – ваші наміри (Санкальпа), що прагнуть перетворитися в Любов, Співчуття, Єдність, котрі прагнуть стати “Бхава” (Глибоке Почуття),  найвеличнішій енергії вашого почуття. Це більше не ум, це більше не думка, це ваше життя. Це ваша Прана. Це Парам-таттва або КІНЦЕВА ІСТИНА. 

ІСТИНА – ЦЕ ПРИЙТИ ДО САМОГО СЕБЕ 

ДО СВОГО ДЖЕРЕЛА ДО СВОГО ПОЧАТКУ

Попереднє < Зміст > Читати далі

Прочитано 413 разів
Йогі Іша

Моє тіло – будинок в якому живе мій ум. Мій ум – будинок в якому живе моя суть. Коли я дивлюся на зоряне небо, то наша планета здається крихітною комашкою в безмежних просторах Космосу. А коли дивлюся в середину себе, то Космос, ніби маленька рибина, що пірнула в океан, щезає у Великій Пустоті.

Все починається зараз

*

Все колись з чогось починається. А те, що необхідне на шляху, може прийти звідки завгодно і найголовніше – не пропустити ті чарівні миті, коли двері можливостей починають відкриватися.

 

ЛЮБОВ – ДВЕРІ У БЕЗСМЕРТЯ

Любов – це найкоротший шлях на якому немає втрат і поразок. Любов здатна на неймовірні речі, що недосяжні навіть для сильних.

 

ЧАС Є ПРИЧИНОЮ ВСІХ ЗМІН

Можна використовувати час для змін, а не змінюватись з часом. Час може як знецінити щось, так і навпаки. Якщо є намір, то час – це можливість. 

 

НЕПОХИТНИЙ НАМІР І САНКАЛЬПА

Найголовніше, те чим володіє йогин – це непохитний намір та санкальпа. Маючи санальпу йогин творить й реалізовує усі свої справи.